دسترسی آزاد به محتوای کلاسهای هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد

هیئت اندیشه‌ورز اقتصاد حوزه علمیه خراسان در اقدامی ارزشمند، امکان دسترسی علاقه‌مندان به فراگیری اقتصاد را به نحو رایگان فراهم کرد. بنا به اظهار دبیر هیئت اندیشه‌ورز، از آنجا که ارائه واحدهای درسی در مراکز آموزشی با مقیاس کوچک با تناوب کمتری صورت گرفته و علاوه بر آن دارای هزینه‌های مضاعف است، سیاست هیئت از ابتدای فعالیت آموزشی، بر ضبط و تدوین حداکثری کلاس‌ها بوده است.

وی افزود اگرچه این امر زحماتی داشته و هزینه‌های جدیدی را به مجموعه تحمیل می‌کند، اما در مقابل موجب بهره‌مندی طیف بیشتری از طلاب خارج از مجموعه و دیگر علاقه‌مندان مباحث اقتصادی می‌گردد، امری که در راستای سیاست کلی این مجموعه مبنی بر ترویج و اشاعه علمی و هویت غیر انتفاعی آن قرار دارد.

بر این اساس، فایل ضبط شده دروس ترم اول از دوره دوم پودمانی اقتصاد بر روی کانالی اختصاصی در پیامرسان ایتا قرار گرفته و همگام با پیشرفت دروس، فایل‌های جدید به آن افزوده می‌شود. در حال حاضر این دروس عبارتند از:
• کلیات اقتصاد ۱ (اقتصاد خرد)، دکتر سید محمدجواد رزمی، دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی
• کلیات اقتصاد ۲ (اقتصاد کلان)، دکتر علی‌اکبر ناجی، دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی
• آشنایی با ریاضیات (برای طلاب با مدرک سیکل)، حجت الاسلام مصطفی محمدآبادی
• آشنایی با ریاضیات (برای طلاب دیپلمه)، دکتر خلیل عرفانی

شایان ذکر است با بروز همه‌گیری کرونا در اسفندماه و انتقال سریع دروس این دوره به سیستم آموزش مجازی، به جای فایل صوتی کلاس‌ها، با فرآوری ویدئوی ضبط شده سامانه LMS، فایل پرده‌نگار (پاورپوینت) حاوی صوت که از حجم بسیار کمتری برخوردار است برای سهولت استفاده عموم و نیز استفاده آفلاین طلاب غایب در کلاس در کانال قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان به استفاده از این مباحث برای دریافت لینک کانال «محتوای دوره پودمانی اقتصاد» در پیامرسان ایتا با دفتر هیئت اندیشه‌ورز به شماره ۰۵۱۳۲۰۰۵۲۰۶ تماس گرفته و یا به آیدی هیئت اندیشه‌ورز در پیامرسان‌ها (@eghtesadhozehkh) پیام دهند.
your-alt your-alt your-alt 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *